Hi there! You are currently browsing as a guest. Why not create an account? Then you get less ads, can thank creators, post feedback, keep a list of your favourites, and more!
Alchemist
Original Poster
#1 Old 17th Feb 2009 at 11:40 AM Last edited by Beata125 : 22nd Feb 2009 at 12:00 PM.
Cześć/Hi
Wiem że na MTS2 jest dużo polskich osób, więc postanowiłam założyć tę grupę. Lubię rozmawiać własnym językiem i jestem pewna że wy też. Tutaj możecie podzielić się pomysłami z innymi. Mnie ostatnio przyszło do głowy robienie stroju piankowego do pływania dla simów. Robię go do perfekcji, więc na razie jest tylko do ocenienia na forum: http://modthesims2.com/showthread.php?t=318777

A co wy nowego wymyśliliście???

EDIT: English:

I know that on mts2 is a lot of polish people, so I decided to make this group. I like talking in my own language and I'm sure you do too. Here you can share your ideas with others. My latest idea was to make a wetsuit for swimming for my sims. I'm trying to make it a good as possible so it's only on the feedback forum: http://modthesims2.com/showthread.php?t=318777

Like, whatever.
My nickname is Eve
Advertisement
Lab Assistant
#2 Old 17th Feb 2009 at 11:23 PM Last edited by Jasiek123 : 19th Feb 2009 at 2:43 PM.
Rzeczywiście sporo osób z Polski odwiedza mts, z tego co się orientuję, ale właściwie nikt nie zagląda na forum, więc nie pogadasz raczej z rodakami Tak czy siak bardzo miło zobaczyć kogoś rozmawiającego po polsku na zagranicznej stronie ;]

Ja jestem w trakcie budowania nowej chałupki ;> Zdjęcia tutaj: http://www.sims2design.pl/forum/sho...p?t=5174&page=7

BTW, a mimo iż na ubraniach się nie znam w ogóle, podoba mi się bardzo pomysł ^^.

EN:
Many people are guests on mts, but many of them doesn't watching forum. In spite of it's nice to see someone writing in Polish ;]

I'm creating a new house. Pics here:
http://www.sims2design.pl/forum/sho...p?t=5174&page=7

BTW, I don't know lots of about clothes, but idea is great.
Test Subject
#3 Old 18th Feb 2009 at 10:06 AM
W końcu jakiś fajny temat po Polsku
Ale fakt, sporo Polaków zagląda na forum ale mało kto odpowiada na forum
A co do Mnie, ja na razie umiem robić tylko obrazy
Już zrobiłam kilka i wychodzą Mi coraz to lepiej
Alchemist
Original Poster
#4 Old 18th Feb 2009 at 10:15 AM Last edited by Beata125 : 19th Feb 2009 at 6:22 PM.
Quote: Originally posted by LadyPunkGirl
W końcu jakiś fajny temat po Polsku
Ale fakt, sporo Polaków zagląda na forum ale mało kto odpowiada na forum
A co do Mnie, ja na razie umiem robić tylko obrazy
Już zrobiłam kilka i wychodzą Mi coraz to lepiej


Jeśli chcesz, to możesz tutaj dać jakieś ich zdjęcia, chciałabym zobaczyć.
No a czy próbowałaś je ściągnąć na MTS2?

Eng: If you want, you can add some pics of the paintings you have made, I want to see. Did you try to upload them on MTS?

Like, whatever.
My nickname is Eve
Lab Assistant
#5 Old 18th Feb 2009 at 5:54 PM Last edited by Jasiek123 : 19th Feb 2009 at 2:45 PM.
Quote: Originally posted by LadyPunkGirl
W końcu jakiś fajny temat po Polsku
Ale fakt, sporo Polaków zagląda na forum ale mało kto odpowiada na forum
A co do Mnie, ja na razie umiem robić tylko obrazy
Już zrobiłam kilka i wychodzą Mi coraz to lepiej
Właśnie zdaje mi się, że na forum nikt nie zagląda, bo znam wiele osób ściągających z mts i posiadają konto, właśnie po to, żeby pobierać dodatki. Ale kilku polskich, doskonałych kreatorów na mts'ie też znam ^^.

BTW, zapraszam do obejrzenia mojego atelier xd

EN:
I think nobody watch forum, just download stuffs, because I know many people, who create an acconout on mts and they did it only to download. But I know some of great Polish creators too ^^.

BTW, Watch my stuffs
Alchemist
Original Poster
#6 Old 19th Feb 2009 at 10:39 AM Last edited by Beata125 : 19th Feb 2009 at 6:24 PM.
Ale ja nie czekam az ktoś przyjdzie na forum.
Ja wyszukuje polskich użytkowników i klikam by ich zaprosić do tej grupy.
Mam tych ludzi caaałą listę.

Eng:I'm not waiting until somebody comes to the forum.
I search polish users and then invite them to this group. I've got a huuuge list of those people.

Like, whatever.
My nickname is Eve
Pettifogging Legalist!
retired moderator
#7 Old 19th Feb 2009 at 11:16 AM
Hello

Please be aware that all posts on mts2 have to be made in English or include an English translation. Please add translations to all posts or we'll have to delete them. Thank you.

Stuff for TS2 · TS3 · TS4 | Please do not PM me with technical questions – we have Create forums for that.

In the kingdom of the blind, do as the Romans do.
Lab Assistant
#8 Old 19th Feb 2009 at 5:19 PM
Ok, I corrected my post. Maybe they're not the best, but u can read it, right? That's good :D
Alchemist
Original Poster
#9 Old 19th Feb 2009 at 6:17 PM
Quote: Originally posted by LadyPunkGirl
W końcu jakiś fajny temat po Polsku
Ale fakt, sporo Polaków zagląda na forum ale mało kto odpowiada na forum
A co do Mnie, ja na razie umiem robić tylko obrazy
Już zrobiłam kilka i wychodzą Mi coraz to lepiej


Mamy pisać też po angielsku, więc prosze też dodać angielskie przetłumaczenie.

Eng: We are supposed to write in English too so please add and English translation.

Like, whatever.
My nickname is Eve
Pettifogging Legalist!
retired moderator
#10 Old 19th Feb 2009 at 7:30 PM
Quote: Originally posted by Jasiuuu
Ok, I corrected my post. Maybe they're not the best, but u can read it, right? That's good :D


That's perfectly fine =) as long as we can understand the meaning, all is well. Thank you!

Stuff for TS2 · TS3 · TS4 | Please do not PM me with technical questions – we have Create forums for that.

In the kingdom of the blind, do as the Romans do.
Test Subject
#11 Old 19th Feb 2009 at 8:02 PM
Quote: Originally posted by LadyPunkGirl
W końcu jakiś fajny temat po Polsku
Ale fakt, sporo Polaków zagląda na forum ale mało kto odpowiada na forum
A co do Mnie, ja na razie umiem robić tylko obrazy
Już zrobiłam kilka i wychodzą Mi coraz to lepiej


EN: Finally, after about a cool Polish.
But the fact a lot of Poles in the visits but few people responding to the forum
And as for me, yet I only know how to take pictures
Already done a few and they come out to me more and more

Edit:

Jasiek, pomyliło Mi się xD
miałam napisać że dużo osób zagląda na Mod The Sims 2 ale mało kto zagląda na forum
Aha, i sorry za te tłumaczenie na angielski, ale za dobrze nie znam języka angielskiego

EN:
Jasiek, be confused xD
I had to write that many people visits Mod The Sims 2 but few visits to the forum
Oh, and sorry for the translation into English, but I do not know very well English.
Field Researcher
#12 Old 24th Feb 2009 at 6:28 PM
Cześć wszystkim!
Dobry pomysł z tą "polską społecznością na MTS"
Ja nie jestem kreatorką- jestem jedną z tych, którzy rejestrowali się, by móc ściągać z tej strony. Chociaż zastanawiałam się, czy by nie dać moich domków do ściągnięcia... Bo w sumie, nie buduję najgorzej ;]

Hi all!
It was good idea of "polish community on MTS"
I`m not a creator- I`m just registered because of downloads. But I thought I would add my own houses to download. I`m not a very bad builder ;]

Sorry for my english :/
Test Subject
#13 Old 25th Feb 2009 at 6:54 PM
Quote: Originally posted by LadyPunkGirl
A co do Mnie, ja na razie umiem robić tylko obrazy

ja nawet obrazów robić nie umiem, a jedyną rzeczą jaka robie jest budowanie i urządzanie domów ;?.
to kocham bez reszty xDD.

I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not. Kurt Cobain.

I wish I could just hug you all! But I'm not gonna ... Layne Staley.

Well, you know, like, I don't really give a fuck what the general public think. Sid Vicious.
Alchemist
Original Poster
#14 Old 25th Feb 2009 at 7:59 PM
Quote: Originally posted by Dagi93
ja nawet obrazów robić nie umiem, a jedyną rzeczą jaka robie jest budowanie i urządzanie domów ;?.
to kocham bez reszty xDD.


Proszę pisać TEŻ po angelsku.

Please write in Enlish AS WELL.

Like, whatever.
My nickname is Eve
Lab Assistant
#15 Old 25th Feb 2009 at 9:31 PM
Ja to się chwalić nie będę, bo wyjdzie na jaw, że próbowałem właściwie wszystkich dodatków, jakie można tworzyć, prócz ubrań, genetyki i akcesoriów. Te, których tworzenie mi się podobało, możecie obejrzeć w moim profilu ^^.

EN;
I'm not gonna to boast, cause I tried to make every category of CC beside genetic, accesories and clothes. These, which I enjoy making you can see on my profile page.
Test Subject
#16 Old 26th Feb 2009 at 5:48 PM
Quote: Originally posted by Beata125
Proszę pisać TEŻ po angelsku.

Please write in Enlish AS WELL.



dobra, bd pamiętać ;].


ok, I'll remember.

I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not. Kurt Cobain.

I wish I could just hug you all! But I'm not gonna ... Layne Staley.

Well, you know, like, I don't really give a fuck what the general public think. Sid Vicious.
Field Researcher
#17 Old 6th Mar 2009 at 4:29 PM
ja tez was witam! fajnie tutaj spotkac polakow

en: Hi to all, it is great to meet polish people here!

When you are content to be simply yourself and don't compare or compete, everybody will respect you.

I have a social disease. I have to go out every night.


Garden of Shadows- my DL's at GoS
LaPink.net - Make-up & Stuff Downloads
Lab Assistant
#18 Old 6th Mar 2009 at 10:59 PM
Witam, witam. Tak naprawdę to Polaków jak już pisałem na mts znam o wiele więcej (Margierytka, Ewelina20, Szabolon), ale nikt na forum nie zagląda :<

PS icedmango, jesteś Polakiem/Polką?

EN:
Hello, hello. I knew more Polish people on MTS (Margierytka, Ewelina20, Szabolon), but nobody know about this forum.

PS Are you Polish?
Test Subject
#19 Old 14th Mar 2009 at 9:17 PM
A co ze mną? Ja też tu jestem :P

What about me? Im here is well :P
Lab Assistant
#20 Old 15th Mar 2009 at 10:17 PM
O, Qps ^^ To jest już nas *liczy*... 6 lub 7 (nie wiem czy icedmango jest Polakiem/Polk&#261.

EN:
Hey, Kuba. So there's *calculating* 6 or 7 (I don't know wheter icedmango is Polish).
Test Subject
#21 Old 16th Mar 2009 at 7:45 PM
I tak dużo

But its still al lot : P
Field Researcher
#22 Old 22nd Mar 2009 at 10:01 PM
jestem polka, ale tylko 50%- to znaczy ze tylko moja mama jest polka! :-)

chyba nie wiedzieliscie o tym *g*

en: I am polish, but only 50%, means only my mum is from poland.

I think you did not know about it *g*

When you are content to be simply yourself and don't compare or compete, everybody will respect you.

I have a social disease. I have to go out every night.


Garden of Shadows- my DL's at GoS
LaPink.net - Make-up & Stuff Downloads
Test Subject
#23 Old 24th Mar 2009 at 4:58 PM
Zarejestrowałem się właściwie tylko po to, żeby ściągać, ale może wrzucę coś ze swoich zniszczonych domów?
ENG: I've registered only to download, but maybe I'll put some of my run-down buildings?
Lab Assistant
#24 Old 24th Mar 2009 at 6:30 PM
Wrzucaj, wrzucaj.

Icedmango, to miło

EN:
You should upload ^^.

Icedmango, that's nice
Not actually evil.
#25 Old 6th Apr 2009 at 2:23 AM
Mam nadzieje ze nie tylko Polacy ale takze Polonia w Stanach morze sie tu zapisac. Watpie ze bede duzo pisac, ale na pewno bede czytac co sie tu u was dzieje. Mam chec nauczyc sie Polskich slow dotyczacych Simsow. Hej Margierytka! Czemu ciebie tu nie ma?

English: I hope Polish emigrants can sign up here and not just Poles. I doubt I will post much, but I will surely read what you all are up to. I wish to learn some Polish Sims vocabulary. Hey Margierytka! Why aren't you here?

Please spay or neuter your pets. --- Cat Music Video! --- my meshes
 
Page 1 of 5
Back to top